لوله فلزی

برای دریافت لیست قیمت و صدور پیش فاکتور انواع لوله فلزى با کارشناسان پرشین پایپ تماس بگیرید.

021-91005252

021-91005757

تولید کنندگان لوله فلزی

لوله گالوانیزه درپاد

لوله گالوانیزه درپاد

لوله فلزی چیست؟

لوله فلزی قطعه ای استوانه ای شکل و توخالی است که در سیستم های لوله کشی برای انتقال مایعات، گازها و گاهی جامدات کاربرد دارد.

لوله فلزی انواع گوناگونی دارد و از جنس های مختلفی ساخته می شود که هرکدام کاربری مخصوص دارد و برای مصارف گوناگون و براساس نیاز انتخاب و نصب می شود.

قیمت لوله فلزی

قیمت لوله فلزی با توجه به جنس و نوع و نام کارخانه تولید کننده آن، تنوع بسیار زیادی دارد و از طریق لیست هایی که وبسایت های مرجع اعلام می کنند قابل دسترسی است.

قیمت لوله از جمله لوله مسی، مانیسمان، داربستی، اسپیرال، لوله جدار چاه، گالوانیزه، پلی اتیلن، لوله درز مستقیم، گوشتدار و بدون درز (مانیسمان) سبک از طریق سایت ها و نمایندگی فروش امکان پذیر است.

با انتخاب محصول مورد نظر، می توانید لیست قیمت لوله فلزی را ببینید و با توجه به اهمیت لوله ‌ها در صنایع مختلف باید بدانید که انتقال مطمئن سیالات در بسیاری از پروژه‌های کوچک و بزرگ امری حیاتی است.

قیمت لوله فلزی به کیفیت آن بستیگی دارد و برای طراحان پروژه، فاکتور بسیار مهمی محسوب می ‌شود. در پروژه‌های بزرگ قیمت لوله فلزی نیز اهمیت زیادی پیدا می ‌کند و انتخاب لوله با کیفیت و قیمت مناسب دانش فنی و تجربه بالایی را می‌ طلبد.

قیمت لوله فلزی همواره در حال نوسان است و عواملی بسیاری از جمله قیمت ارز، کمبود عرضه و … روی قیمت لوله ها تاثیرگذار است.

ویژگی های لوله فلزی

یکی از انواع لوله ها لوله فلزی است که  ویژگی های لوله فلزی مقاومت و محکم بودن، صلب و ضریب انبساط حرارتی پایین را می توان اشاره کرد. البته لوله فلزی وزن زیادی دارد و جا به جا یی آن کمی سخت تر از سایر لوله هاست.

لوله های گالوانیزه و لوله های استنلس استیل نیز در دسته  لوله فلزی قرار دارند.لوله های سیاه درزدار و لوله های مانیسمان به طور معمول در معرض خوردگی قرار دارند.

در کشور ما برای دسته بندی و وجه تمایز انواع لوله ها، لوله های فلزی را با نام لوله های کربن استیل یا لوله های سیاه می شناسند.

لوله های فلزی در انواع مختلف تولید می شود که بر حسب کاربرد به 3 دسته تقسیم می شوند.

انواع لوله های فلزی برحسب کاربرد

لوله مانیسمان یا بدون درز

لوله سیاه درزدار

لوله گالوانیزه

لوله مانیسمان یا بدون درز

لوله مانیسمان یا بدون درز را در سیستم های فشار بالا و دمای بالا استفاده می شود  چون این نوع لوله ها دارای دوام بیشتری در محیط هایی با خوردگی بالا هستند و ساختار و مقاومت یکنواختی در تمام طول لوله وجود دارد.

لوله مانیسمان یا بدون درز به روش های مختلفی مانند ریخته گری شنی، ریخته گری گریز از مرکز، مانیسمان و … تولید می شود.

هزینه تولید لوله مانیسمان با سایزهای بزرگ بسیار بالا بوده و معمولا در سایزهای کوچکتر از آنها استفاده می شود.

یکی دیگر از کاربردهای لوله مانیسمان استفاده از این نوع لوله برای سیستم اطفاء حریق، موتورخانه و … است.

اگر برای فضاهای مختلف به سایزهای کوچک و متوسط نیاز باشد، استفاده از لوله مانیسمان مناسبتر است.

لوله سیاه درزدار

لوله سیاه درزدار نوع دیگری از لوله های فلزی است که با استفاده از لوله کردن ورق و جوشکاری درز آن تولید می شود.

از لوله سیاه درز دار برای انتقال گاز، بخار و آب در سیستم های تاسیساتی فشار متوسط و سیستم های آتش نشانی و فاضلاب استفاده می شود.

لوله درز دار هزینه تولید پایین تری داشته و نسبت به لوله های مانیسمان قیمت پایین تری نیز دارد .

این نوع لوله تحمل فشار و دمای پایین تری نسبت به لوله مانیسمان دارد.

اگر به سایزهای بزرگی از لوله در فضاهای مختلف نیاز باشد بهتر است از لوله سیاه درزدار استفاده شود که به صرفه ترند.

لوله های گالوانیزه

لوله های گالوانیزه نیز نوع دیگری از لوله ها فلزی هستند و به دو دسته لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه تقسیم می شوند. لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی سبکتر و براق تر هستند.

برای تجهیزات تهویه مطبوع، محیط های اسیدی و مستعد زنگ زدن، گلخانه ها، تصفیه خانه ها، حصارکشی، سیستم های تخلیه فاضلاب از لوله های گالوانیزه استفاده می شود.

همه لوله های گالوانیزه در شاخه های 6 متری و از سایز 1/2 اینچ تا قطر 6 اینچ تولید می شوند و اتصال آنها به صورت دنده ای است.

از لوله های گالوانیزه برای انتقال آب استفاده می شود و به علت پوشش فلزی مانند روی دارند، دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند.

لوله های گالوانیزه معمولا در سیستم زیرزمینی کاربرد ندارند و به صورت جوشی نیز از آنها استفاده نمی شود، بلکه هر دو سر آن به صورت دنده ای است.

گالوانیزاسیون خوردگی لوله را به دو روش کاهش می دهد :

1- لایه ای مانند رنگ روی لوله ایجاد می کند و لایه اکسیدی شبیه آلومینیوم یا ضد زنگ را تشکیل می دهد.

2- لایه از جنس روی نقش محافظ را برای لوله گالوانیزه دارد و در یک فرآیند خوردگی همواره آند فدای کاتد شده و خورده می شود و در لوله گالوانیزه لایه روی نقش آندی را ایفا می کند.

صلبیت لوله های فولادی

صلبیت در لوله ها نقش بسیار مهمی دارد  چون با این خصوصیت فاصله بین بست و آویز لوله تعیین می شود. بست لوله های فلزی به دلیل صلبیت بالا در فواصل بزرگتری قرار می گیرد.

در لوله و اتصالات پلیمری که انعطاف بیشتری دارند فاصله بست ها باید کمتر باشد.

مزایای لوله های فولادی

یکی از مزایای لوله های فولادی این است که دارای ضریب انبساط حرارتی کم است، بنابراین در سیستم هایی که از لوله های فولادی استفاده می شود به لوپ های انبساطی و قطعه انبساطی یا لرزه گیرهای آکاردئونی کمتر نیاز می شود.

اگرچه لوله های فولادی صلبیت بالایی دارند و کمتر تغییر شکل می دهند اما نیروهای بزرگی را به تکیه گاه ها وارد می کنند.

لوله های سیاه فولادی

لوله های سیاه فولادی دارای پوشش گالوانیزه نیستند و نام لوله سیاه به دلیل پوشش تیره سطح این نوع لوله هاست.

دلیل رنگ سیاه آنها نیز وجود آهن اکسیده شده روی آن است. لوله های فلزی سیاه در فضاهایی که نیازی به لوله گالوانیزه نباشد، کاربرد دارد.

لوله های سیاه به دلیل مسائل بهداشتی، برای انتقال آب آشامیدنی کاربرد ندارد اما می تواند در انتقال سیالاتی مانند گاز و سیالاتی به جز آب آشامیدنی استفاده شود.

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پرشین پایپ در تماس باشید.

021-91005252

021-91005757