پمپ موتورخانه

تولید کنندگان پمپ موتورخانه

پمپیران

پمپیران

صنایع پمپ سازی تهران (بلند کاست)

صنایع پمپ سازی تهران (بلند کاست)

سمنان انرژی

سمنان انرژی

پمپ ابارا

ابارا

پمپ گراندفوس

گراندفوس

پنتاکس

پنتاکس

پمپ شیمجه

شیمجه

پمپ داب

داب

پمپ ویلو

ویلو

پمپ موتورخانه

پمپ موتورخانه معمولا از نوع سیرکولاتور خطی از گروه پمپ های سانتریفیوژ هستند دور موتور در این نوع الکتروپمپ ها 1500 تا 3000 است و از ویژگی های مهم آن ها مصرف بهینه انرژی است.

موتورخانه ساختمان مهم ترین بخش تاسیسات مکانیکی ساختمان است که اصلی ترین و مهم ترین تجهیزات ساختمانی را در خود جای داده است.

تاسیساتی که در موتور خانه قرار می گیرد شامل مخازن تحت فشار آب، پمپ ها، دیگ مشعل، منابع کویلی و…  است و باید به نگهداری و تعمیر آنها توجه داشت.

موتور خانه باید جایی باشد که نزدیک ترین مکان به پرمصرف ترین قسمت ساختمان باشد و مکانی مرتفع حدود 2 متر برای آن  انتخاب شود.

باید تجهیزات مختلف مانند پمپ های آب و مخزن در آن به راحتی قرار بگیرند و عبور تجهیزات و همچنین سرویس و تعمیر آن ها راحت تر باشد.

قیمت پمپ موتورخانه

قیمت انواع پمپ موتورخانه ازجمله سیرکولاتور برای تامین آب داغ در سیستم های گرمایشی از برند های مطرح بازار مانند ویلو، گرانفوس، ارس، آزادالبرز، سمنان و … بوده و کاملا متفاوتند.

پمپ های سیرکولاتور به پمپ هایی گفته می شوند که برای گردش یک سیال درون یک سیکل بسته مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع پمپ برای تامین آب داغ در سیستم های گرمایشی مرکزی و منطقه ای و گردش آب در سیستم های آب گرم خانگی مانند مدار آب گرم شوفاژ قابل استفاده است.

قدرت موتور و میزان آبدهی پمپ، همچنین قطر دهانه ورودی و خروجی پمپ سیرکوله، از مهمترین پارامتر ها در انتخاب و قیمت  پمپ موتورخانه هستند.

پمپ سیرکولاتور خطی در گروه پمپ های سانتریفیوژ قرار داشته و در دو نوع و قیمت متفاوت تولید می شوند؛ پمپ سیرکولاتور بدنه چدن و پمپ سیرکولاتور بدنه استیل هر دو نوع قادر به پمپاژ تا دمای ۱۰۰-۱۳۰ درجه سانتیگراد هستند.

پمپ موتورخانه ساختمانی

برای سرویس و نگهداری پمپ آب موتور خانه ساختمانی نکاتی را به خاطر بسپارید:

پمپ و دستگاه های دیگر را دستکاری نکنید اما به صورت دوره ای و  منظم از پمپ ها و مخازن بازدید کنید.

بد نیست بدانید در آب هوا وجود دارد و پمپ باید هواگیری شود. به مواردی مانند جهت گردش پمپ، مسدود شدن صافی موجود در لوله کشی و لوله مکش طولانی  توجه کنید.

دقت کنید محفظه آب بند داخل محفظه آب بندی درست قرار گرفته باشد و مانع  ورود آب نشود. بین شفت و محفظه آب بندی فاصله زیادی نباشد چون موجب فشرده شدن پکینگ به اجزای داخلی پمپ می شود.

اتصال انبساطی درست نصب شده باشد و تنش وارده از لوله ها به دهانه های پمپ زیاد نباشد، همچنین بررسی کنید که کوپلینگ تراز باشد.

اگر قطع و وصل شدن پیاپی پمپ را در موتورخانه دارید، دلیل اصلی، کم شدن باد یا سوراخ شدن منبع فشار و تیوب است که می تواند منجر به خاموش و روشن شدن مداوم پمپ شود.

ترموستات پمپ موتورخانه

ترموستات پمپ موتورخانه دستگاه حسگر دماست که فرمان قطع در دمای معینی که روی آن تنظیم شده است را می دهد و انواع مختلفی دارد.

در بیشتر موتورخانه ها، پمپ مانند مشعل با روش ترموستاتیک کنترل می شوند و این روش مستقل از شرایط فیزیکی ساختمان، شرایط آب و هوایی، کارکرد مشعل و نیاز واقعی ساختمان است.

یکی از پارامترهای مهم پمپ، میزان اختلاف دمایی است که پمپ تا هنگام برآورد این اختلاف درجه حرارت، کار می کند و این اختلاف درجه حرارت بین دو دمای آب گرم چرخشی (آب دیگ) و دمای آب گرم مصرفی (آب منبع) است.

ترموستات جداری که حس کننده اوليه در اين نوع ترموستات از نوع بی متال است و معمولا آن را روی جدار لوله برگشت موتورخانه با فنر يا سيم محکم می بندند.

در سيستم حرارت مرکزی و موتورخانه اين ترموستات برای فرمان دادن به پمپ سيرکولاسيون نصب و معمولا 10 درجه سانتی گراد کمتر از ترموستات ديگ تنظيم می شود.

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پرشین پایپ در تماس باشید.

021-91005252

021-91005757