مشعل موتورخانه

تولید کنندگان مشعل موتورخانه

ایران رادیاتور

ایران رادیاتور

پارس مشعل

پارس مشعل

مشعل گرم ایران

مشعل گرم ایران

مشعل کاوه

مشعل کاوه

مشعل هوفمات

مشعل هوفمات

مشعل بالتور

مشعل بالتور

مشعل موتورخانه

مشعل موتورخانه وسیله ‌ای است برای گرمایش آب یا هر سیال دیگر درون دیگ موتورخانه، این آب می ‌تواند برای گرمایش ساختمان یا برای گرمایش موارد مصرفی افراد باشد.

مشعل‌ موتورخانه انواع مختلفی دارد؛ مشعل گازی، گازوئیلی، مشعل ‌های مازوت سوز و مشعل ‌های دوگانه‌ سوز که هریک براساس کارآیی و شرایط فضای مورد نظر انتخاب می شوند.

عنصر اصلی سیستم احتراق مشعل است و برای تهیه و توزیع سوخت و کنترل احتراق مورد استفاده قرار می‌ گیرد، عملکرد مکانیکی دارد و سبب ترکیب مقدار مورد نیاز سوخت و هوا می شود.

این دستگاه موجب اختلاط سریع و تولید شعله شده و میزان ترکیب هوا و سوخت در راندمان نهایی آن تاثیر زیادی دارد. مشعل ها بر پایه هوا، سوخت و نوع پاشش طبقه ‌بندی می‌ شوند.

مشعل بر اساس میزان فشار و در شرایط جوی و فشار بالا اغلب از 7 الی 70 کیلو پاسکال دسته بندی و استفاده می ‌شود و در فشارهای پایین نیز بین 1 تا 4 کیلو پاسکال کاربرد دارد.

قیمت مشعل موتورخانه

قیمت مشعل موتورخانه به نوع آن بستگی دارد. نوع مشعل استفاده شده دمنده دار یا بدون دمنده است مدل های دمنده دار راندمان بالایی دارند و به نسبت مدل ‌های دیگر از حرارت بالاتری نیز برخوردارند.

مشعل‌ موتورخانه بدون دمنده که در ساختمان‌ های کوچک مورد استفاده قرار می ‌گیرند دارای ساختار معمولی تر است و از نظر قیمت نیز ارزان ‌تر است.

این دستگاه برای موتورخانه به صورت  گازسوز طراحی شده، از دبی سوخت گازی استفاده می ‌شود و کنترل لازم توسط شیر برقی صورت می‌ گیرد.

مشعل بدون دمنده یا مشعل اتمسفریک طوری طراحی شده که نیاز به دمیدن هوای اجباری توسط فن نیست و کم ‌صدا بودن از مزایای آن است.

تامین اکسیژن لازم برای احتراق با مکش دودکش است و نیاز به دودکش مناسب است، طوری که مکش کافی برای ایجاد عملکرد صحیح در نظر گرفته ‌شود.

قیمت مشعل موتورخانه بدون دمنده کمی گران تر است اما اکسیژن مورد نظر با گاز ترکیب ‌شده راندمان بالایی را فراهم می ‌سازد که صرفه ‌جویی آن در مصرف سوخت زیاد است.

خاموش شدن مشعل موتورخانه

علت خاموش شدن مشعل گازی موتورخانه اگر روشن شده و بلافاصله خاموش شود احتمالا خرابی لوله کشی است یا لوله ها و شیرها معیوب هستند.

قیمت مشعل موتورخانه  بر اساس تعداد کنترل ‌کننده به کار رفته، ترموستات و فتوسل تعیین می شود و مقدار و زمان در هر کدام دارای قیمت مخصوص به خود است.

اگر نازل گرفتگی دارد، فشار گاز برای پاشش کافی نیست باید نازل را تمیز کرد، فشار برای پودر کردن سوخت کافی نباشد پمپ را بررسی کنید ممکن است چرخ دنده های آن کهنه  باشند.

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن مشعل گازی موتورخانه این است که فیلتر کثیف شده باید آن را تمیز کرد یا پمپ هوا می کشد سوراخ را پیدا کرده و آن را تعمیر کرد.

روشن شدن مشعل موتورخانه

طرز کار مشعل گازی به این صورت است که سوخت از طریق نازل مخصوص وارد محفظه احتراق می‌ شود. در این نقطه با استفاده از فندک جرقه ایجاد و حرارت مورد نظر به داخل کوره به صورت شعله هدایت می‌ شود.

مشعل شامل شیر برقی، سوئیچ گیر، پرشر سوئیچ هوا و فن و الکتروموتور است و در طراحی مشعل گازی از سیستم جرقه زن، یون کنترل شعله و  رله کنترل نیز استفاده می ‌شود.

برای روشن شدن مشعل گازی موتورخانه که به دو مدل بدون فن یا اتمسفریک و مشعل گازی فن دار تقسیم می ‌شود روش هایی وجود دارد.

وقتی درجه حرارت آب تنظیم شده روی ترموستات دیگ کم شود، ترموستات با توجه به فاز ورودی وارد رله دستگاه شده و فرمان روشن شدن مشعل داده می ‌شود، در چنین شرایطی فن هوا به محفظه احتراق هدایت می‌ شود.

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پرشین پایپ در تماس باشید.

021-91005252

021-91005757