شیرآلات بهداشتی

شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات حمام

شیرآلات حمام

شیرآلات دستشویی

شیرآلات دستشویی

تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی

شیرآلات قهرمان

شیرآلات قهرمان

شیرآلات راسان

شیرآلات راسان

شیرآلات KWC

شیرآلات KWC

شیرآلات اخوان

شیرآلات اخوان

شیرآلات شودر

شیرآلات شودر

استیل البرز

استیل البرز

شیرآلات بهداشتی

شیرآلات بهداشتی و تجهیزات آن دارای مدل های بسیار زیاد و متنوعی است و برحسب جنس یا عملکرد و تکنولوژی روز در انواع مختلف طراحی و تولید می شوند.

انواع شیرآلات بهداشتی به شکل اهرمی در واقع همان شیرآلات تک دستگیره ای هستند که جایگزین شیرآلات دو دستگیره ای شده و  محبوبیت این مدل از شیرآلات سطح بهداشت بالای استفاده از آنها است.

یکی دیگر از مزیت های این مدل شیرآلات سهولت استفاده از آن هاست، چون در این مدل از شیرآلات بهداشتی عملیات مخلوط کردن آب سرد و گرم و همچنین تنظیم فشار آب تنها با همان یک دستگیره انجام می شود.

شیرآلات دو دستگیره ای قدیمی ترین انواع شیرآلات به کار رفته در سرویس بهداشتی و آشپزخانه ها هستند که دارای دو دستگیره در دو طرف خود است و امکان تنظیم فشار آب با هر دستگیره وجود دارد.

در این مدل شیرآلات هر دستگیره یا برای آب سرد یا فقط به آب گرم اختصاص دارد، بنابراین مخلوط کردن آب سرد و گرم باید با چرخاندن هر دو دستگیره انجام شود.

استفاده از شیرآلات دو دستگیره ای به دلیل میزان تماس بالای دست ها با دستگیره در مکان های عمومی توصیه نمی شود و بهداشتی نیست.

شیرآلات بهداشتی ایستاده و دیواری

براساس نصب، شیرآلات دو مدل هستند؛ شیرآلات دیواری و شیرآلات ایستاده. انواع شیرآلات ایستاده برای نصب روی سینک یا کانتر آشپزخانه و روشویی سرویس های بهداشتی مناسب است و انواع شیرآلات بهداشتی دیواری برای توالت و حمام مناسب هستند.

شیرآلات بهداشتی ایستاده و دیواری در عین حال که زیبایی خاصی دارند اما با توجه به اینکه باید روی دیوارنصب شوند هزینه بیشتری دارند، به همین دلیل طرفداران خاص خود را دارند.

شیرآلات بهداشتی هوشمند

انواع شیرآلات بهداشتی هوشمند که شیرآلات چشمی هستند و برای اماکن عمومی کاربرد داشته اند. این مدل شیرآلات نه تنها از نظر بهداشتی مناسبند، بلکه دارای مکانیسم ویژه برای صرفه جویی در مصرف آب هستند.

مکانیسم عملکرد این مدل شیرآلات به این صورت است که ابتدا باید یک جسم ثابت در میدان دید آنها قرار بگیرد تا سنسور تعبیه شده درون شیر با دریافت امواج مادون قرمز موجب خروج آب شود.

برای مخلوط کردن و تنظیم آب سرد و گرم یک اهرم در کنار این مدل شیرآلات قرار گرفته و شیرهای چشمی دارای یک وبلاتور هستند که وظیفه آن مخلوط کردن آب با هوا است.

شیرآلات هوشمند یا همان مدل های چشمی به وسیله برق و باتری کار می کنند و در زمان قطعی برق، باتری آنها فعال می شود این کار باعث می شود تا حجم کمتری آب از شیر خارج شود و در نتیجه به صرفه جویی در مصرف آب کمک کند.

شیرآلات بهداشتی آشپزخانه

در ساخت شیرآلات بهداشتی آشپزخانه مدل هایی با آلیاژهایی از جنس برنج و سرب خشک آن به کار می ‌رود و روکش‌ در آن‌ها باعث تفاوت‌ در ظاهر آن‌ها است.

شیرهای تک اهرمی با قابلیت جدا شدن سر شیر (شلنگی) برای آشپزخانه و شیرهای تک اهرمی ایستاده برای سرویس روشویی استفاده می شود و دیواری‌ های اهرمی مناسب سرویس بهداشتی هستند.

شیرآلات بهداشتی دیجیتالی

شیرآلات بهداشتی دیجیتالی جدیدترین انواع شیرآلات لوکس خارجی هستند و مجهز به یک صفحه نمایشگر دیجیتال هستند که با استفاده از آن می توان قطع و وصل شدن جریان آب، شدت فشار و دمای آن را تنظیم کرد.

شیرآلات دیجیتالی هوشمند شیرآلات مدرن هستند و به جای دستگیره دارای سنسور هستند بیشتر در حمام و گاهی اوقات روشویی کاربرد دارند.

شیرآلات دیجیتالی با صفحه دیجیتالی این امکان را به شما می دهد که جریان آب و دمای آن را با فشار دادن صفحه لمسی کنترل کنید. امکانات جانبی و متفاوتی نیز در برخی از انواع پیشرفته این شیرها مانند موسیقی، بخار و تولید کف نیز وجود دارد.

شیرآلات بهداشتی پدالی

شیرآلات پدالی نیز مانند شیرآلات هوشمند بهترین گزینه برای استفاده در سرویس های بهداشتی عمومی مثل فرودگاه ها، مساجد، مدارس، مراکز خرید و غیره هستند.

شیرآلات پدالی برای کارکرد نیازی به انرژی برق و باتری ندارند و تنها کافی است که مصرف کننده پای خود را روی پدال تعبیه شده در زیر روشویی فشار دهد. یک مزیت دیگر آن تنظیم فشار آب خروجی نیز متناسب با میزان فشار دادن پدال است.

در این مدل از شیرآلات به دلیل آنکه هیچ گونه تماسی میان دست ها با اهرم شیر برقرار نمی شود، احتمال انتقال بیماری های میکروبی و ویروسی به حداقل می رسد. مقدار مصرف آب نیز در این شیرآلات کمتر از انواع دیگر است، چون سرعت قطع جریان آب بالاست.

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پرشین پایپ در تماس باشید.

021-91005252

021-91005757