بست کرپی

بست کرپی

برای دریافت لیست قیمت و صدور پیش فاکتور بست کرپی با کارشناسان پرشین پایپ تماس بگیرید.

021-91005252

021-91005757

بست کرپی (U BOLT ) یوبولت

بست کرپی یا همان یوبولت (U-Bolt) یکی از پرمصرف‌ترین مهارکننده‌ها و بست لوله در صنعت تاسیسات است که از شکل دادن یک مفتول (ROD) ساخته می‌شود.

بست کرپی یا همان یوبولت قابل تولید از مفتول‌های آهنی به همراه پوشش گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم، تفلون (PTFE) ، داکرومات و… است که به همراه دو عدد مهره و دو عدد واشر به فروش می‌رسد.

بست کرپی که بطور معمول در صنایع مختلف نظیر فولاد، معدن، نفت، گاز، پتروشیمی، حمل و نقل ، راهسازی، سازه های فلزی، تجهیزات و ماشین آلات گوناگون به کار می روند.

کرپی یوبولت یک نوع بولت دو سر رزوه میباشد که به شکل یو (U) از وسط خم و سپس حالت داده شده است.

وظیفه اصلی بست کرپی و دلیل تولید و ساخته شدن این نوع از کرپی و اتصالات، مهار یا فیکس کردن لوله های (آب، گاز، نفت، پتروشیمی) جهت جلوگیری از ارتعاشات و یا جابجایی می باشد.

امروزه حتی  از کرپی یوبولت ها می توان برای اتصال طناب – سیم بکسل (بست سیم بکسل – کلیپس) مهار گاردریل و  سازه های لوله ای و یا صنایع خودرو سازی نیز استفاده می شود.

سایز و ضخامت بست کرپی

انتخاب ضخامت رزوه در بست کرپی یا یوبولت بسته به میزان فشار – مقاومت و سایز لوله از ضخامت 6mm تا 30mm  متغیر می باشد .

شناخت و معرفی بست کرپی یا یوبولت ها بر اساس  ضخامت رزوه – اندازه دهانه داخلی – نوع آلیاژمیلگرد – ارتفاع و پوشش یوبولت انجام می شود.

نوع آلیاژ بست کرپی و پوشش در یوبولت ها انواع مختلفی دارد و بر اساس کاربردی که دارند از انواع آلیاژ های (۵٫۸ – ۸٫۸ – ۱۰٫۹ -استیل ۳۱۶ – استیل ۳۰۴ ) متفاوت ساخته میشوند و براساس شرایط جوی با انواع پوشش های (گالوانیزه سرد – گالوانیزه گرم – داکرومات و … ) روکش می شوند.

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پرشین پایپ در تماس باشید.

021-91005252

021-91005757