بست لوله

تولید کنندگان بست لوله

بستیران

بستیران

پلی ران

پلی ران

بست لوله

بست لوله انواع گوناگونی داشته برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و تاسیساتی در لوله های فولادی،استنلس استیل و چدنی کاربرد دارد.

انواع بست لوله به شکل بست های پایه دار و بدون پایه با روکش عایق لاستیکی، بست های آویز رگلاژدار با پایه قابل تنظیم با روکش و بی روکش، بست های کرپی – یوبولت – با میلگردهای آهنی و گالوانیزه وجود دارد.

بست لوله همان کلیپس ها یا گیره های لوله هستند که گاهی اوقات بست های زینی هم نامیده می شوند، اتصالات نسبتا ساده ای هستند که به طور گسترده در بسیاری از تنظیمات مربوط به نصب و راه اندازی مورد استفاده قرار می گیرند.

بست لوله یکی از سیستم های حفاظتی برای لوله ها محسوب می شوند که به طور متداول در لوله کشی خانه ها، گرمایش و کار الکتریکی یافت می شوند.

بست لوله براکت های دایره ای یا نیم دایره ای هستند که گاهی اوقات شامل یک بست فنری است که اطراف کانال، کابل یا لوله نصب می شوند.

کاربرد بست لوله

کاربرد بست لوله یا کلیپس های لوله  که در طیف وسیعی از اندازه ها و قطرها هستند، بسته به متریال های مختلفی از پلاستیک تا مس استینلس استیل، برنج  و کروم متفاوت است.

کاربرد بست لوله برای تمام انواع لوازم خانگی، صنعتی و تنظیمات در فضای بیرونی است و روش مناسب و منظمی برای نگهداری، امنیت و هدایت لوله یا کانال در لوله کشی، گرمایشی و الکتریکی است.

کاربرد بست لوله با متریال ها و سبک ها ی گوناگون برای پنهان کردن کابل های نازک و حمایت از سیستم های دفع فاضلاب سنگین است و در مشاغل مختلف از آن استفاده می شود.

کاربرد بست لوله در شمار مختلفی از براکتینگ و شیوه های نصب یک پیچ، دوپیچ  وسه پیچ در دسترس بوده و به سادگی با محاصره طول لوله یا کابل کار می کند.

بست لوله معمولا بسته به اینکه چگونه بخواهید لوله را در جای خود محکم کنید در دو پیکربندی gripping و non-gripping کاربرد دارد. گاهی برای فراهم کردن مکانی کوچک برای حرکت چه از نظر گرمایی چه مکانیکی کاربرد دارد.

انواع بست لوله

انواع بست لوله شامل موارد زیر است که هر کدام از آنها کارآیی و خصوصیت های ویژه ای دارند.

بستهای بدون پایه ( خم آهنی و پایه اتیلن با رنگ کوره ای )

بستهای پایه دار در تمامی سایزها

بستهای پایه دار و بدون پایه با روکشهای عایق لاستیکی

بستهای پایه دار و بدون پایه گالوانیزه و استیل ( با روکش و بدون روکش )

بست های علمک گاز ( مخصوص علمک های شرکت ملی گاز ایران )

بست های آویز T  با تسمه ثابت با روکش و بدون روکش

بست های آویز رگلاژدار با پایه قابل تنظیم با روکشدار و بی روکش

بست لوله چدن با پایه تسمه ای ثابت با آبکاری زرد (سیانوری)

بست های کلمپ دوتکه به جنس گالوانیزه و استیل با ضخامت های مختلف

بست های اسپید – زرد

بستهای یکطرفه در ضخامت های مختلف

بستهای کرپی – یوبولت – با میلگردهای آهنی و گالوانیزه

بست های کلاچ – رابط لوله های فاضلاب چدن

بست ویکتولیک – VICTAULIC

خم آهنی بستهای دو طرف و یکطرفه و کرپی با روکش لاستیکی عایق و آبکاری شده

بست های خارجی با روکش و بدون روکش و کیفت بالا در سایزهای مختلف

مزیت های بست لوله

از مزیت های بست لوله می توان به سرعت نصب بالا، ایمنی در نصب، انعطاف پذیری، نصب حداقل 3سایز لوله و کابل برای کاربردهای برقی، تهویه مطبوع، آب و گاز اشاره کرد.

مقاومت حرارتی حداکثر 25- تا 110 درجه سانتیگراد و مقاومت بالا در مقابل خوردگی و رطوبت نیز سایر مزیت های بست لوله محسوب می شود.

مزیت های دیگر بست لوله مقاومت بالا در برابر تنش و لرزش، استحکام و گیرایی مناسب لوله، عدم انتشار آتش، کاهش صدای ناشی از لرزش لوله می توان برشمرد.

مزیت های بست لوله که با مواد پلی آمید ساخته شده  فراوان است و در دو نوع تک لوله و دو لوله تولید می شود که بدون کاور یا با کاور در سایز های ۱/۲، ۳/۴ و ۱ اینچ  عرضه می شود.

بست لوله در مدل دو لوله، از جنس انواع ورق های استنلس استیل، ورق آهنی، ورق گالوانیزه فابریک که قابلیت تحمل دما از ۵۰- تا ۱۵۰+ درجه سانتیگراد را دارد و از مزیت های بست لوله محسوب می شود.

با توجه به نوسان های بازار، جهت اطلاع از قیمت دقیق و سفارش محصولات با کارشناسان ما در پرشین پایپ در تماس باشید.

021-91005252

021-91005757